بازی تیکت تو راید با نقشه ایران!

video شهریور, 1394 بدون نظر دسته‌بندی نشده, معرفی بازی

شاید خیلی وقتا واستون این سوال پیش اومده باشه كه با چه بازی میتونید دوستان و خانوادتون رو با دنیای بوردگیم آشنا كنید.

خوب شاید بشه گفت یكی از بهترین گزینه ها همین بازی هست.این بازی برگرفته از ماجرای سفر دور دنیا در هشتاد روز هست که حالا بومی سازی و جذاب تر شده! و در اون بازیكنا در نقش ٥ دوست برای کسب جایزه  تلاش می کنند در طول یك هفته با قطار به بیشترین شهرهای ایران سفر كنن…

چیدمان بازی

صفحه بازی را وسط میز قرار دهید. هر بازیکن 35 واگن از یک رنگ و نشانگر امتیازات همرنگش را برمی دارد. نشانگرها را روی خانه ی شروع (عدد صفر) جدول امتیازات، دور نقشه بازی     قرار دهید (1) در طول بازی هر زمان که بازیکنی امتیازی می گیرد، روی این جدول پیش می رود.

کارت های رنگی قطار را با هم بر بزنید و برای شروع به هر بازیکن 4 کارت بدهید (2). بقیه ی کارت ها را نزدیک برد بازی قرار دهید و 5 تا از آن ها را به رو در کنار هم بچینید.

بلیت های مقصد را بر بزنید و 3 کارت به هر بازیکن بدهید (3).هر بازیکن به کارت هایش نگاه می کند ، و بایستی حداقل دو کارت راانتخاب و نگه دارد، اما بازیکن میتواند هر سه کارت را نگه دارد. کارت هایی که نگه داشته نشده اند را زیر دسته کارت های بلیت قرار دهید و بعد این دسته را در کنار برد بازی قرار دهید. بازیکن ها باید مقصد هایشان را تا آخر بازی مخفی نگه دارند.

قوانین بازی

بازیکنی که بیشتر از همه مسافرت می کند و اهل سفر است بازی را شروع می کند. بعد نوبت ها به ترتیب ساعت گرد ادامه پیدا می کند و هر بازیکن در نوبتش بازی خود را انجام می دهد تا زمانی که بازی تمام شود. هر بازیکن در نوبت خود یکی و تنها یکی از کارهای زیر را می تواند انجام دهد :

برداشتن دو کارت

بازیکنان میتوانند دو کارت قطار را از بین کارت های رو شده و یا از دسته ی کارت ها بردارند. پس از برداشتن کارتی از بین کارت های رو شده بلافاصله یک کارت از روی دسته ی کارت ها برداشته و جای آن قرار دهید. بدین ترتیب همیشه 5 کارت رو شده در بازی وجود دارند.

ساخت مسیر

برای ساخت یک مسیر  بازیکن باید به اندازه ی طول مسیر (تعداد خانه ها)، کارت های همرنگ با آن مسیر بدهد و سپس بر روی هر یک از خانه های مسیر یکی از واگن های خود را قرار دهد. در آخر به اندازه ی مسیر ساخته شده امتیاز میگیرد.

برداشتن کارت مقصد

بازیکن سه کارت از دسته ی کارت های مقصد بر میدارد و حداقل یکی را بایستی انتخاب و نگه دارد، گرچه میتوان هر سه کارت را نگه داشت.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *